Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje

Drużynnik

Na imię mam Piotrek, urodziłem się w 1995 roku, obecnie rozpoczynam studia. Przygodę z rekonstrukcją zacząłem w wieku 15 lat, lecz do Milites Christi dołączyłem 2 lata później.

Dla mnie, na początku, rekonstrukcja była ściśle powiązana z nauką szermierki i aktywnością fizyczną, jednak po dołączeniu do Drużyny okazała się być czymś o wiele lepszym- stała się szansą na wszechstronny rozwój oraz świetną zabawą. Od pierwszego momentu, kiedy zetknąłem się z Drużyną, zaimponowało mi panujące w niej, niespotykane dotąd, braterstwo, klimat i wzajemne zaufanie.

Wtedy też dotarło do mnie, że chcę stać się częścią Milites Christi. Aktualnie, jako drużynnik, realizuję się w walkach turniejowych i bitwach oraz jako rzemieślnik. Ponadto w życiu prywatnym interesuję się szeroko pojętą wojskowością, survivalem i techniką, jak również szermierką i walką kontaktową.

Jako osobę, w pewien sposób mogą opisać mnie dwa cytaty: „Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne, a granice zatarte. Nie jestem świętobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu.

Ale jeżeli mam wybierać między jednym złem, a drugim, to wolę nie wybierać wcale.” „Prawość jest siłą wejścia bez wahania na drogę, którą wskazuje rozum, która każe umrzeć, gdy trzeba umrzeć, uderzyć, gdy trzeba uderzyć".

NASZE ZALETY

REALISTYCZNE WALKI

Starając się zachować maksimum bezpieczeństwa, chcemy jak najwierniej pokazać w jaki sposób walczono w epoce średniowiecza. Każdy walczący w drużynie musi przejść odpowiednie szkolenie, aby bez problemów, móc stanąć do każdej walki i wyjść z niej bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY

Staramy się, aby odtwarzane przez nas postacie jak najdokładniej wizualizowały wygląd ludzi z czasów feudalnych. Wszystko co nosimy i używamy to wierne rekonstrukcje historyczne, które powstały na podstawie dostępnych opracowań. Także, najdrobniejsze szczegóły takie jak, biżuteria, klamerki, sznurki czy sakiewki to wierne kopie muzealnych oryginałów.

ZAMKU JESZCZE NIE MAMY...

...ale mamy wiele miejsc, z którymi jesteśmy bardzo związani. Z grodu Koziegłowy nasza drużyna wyruszyła w rycerski świat, na Siewierskim Zamku prowadziliśmy, pierwsze pokazy rycerskie, na Królewskim Zamku Ogrodzieniec stoczyliśmy pierwszą bitwę, tak wymieniać moglibyśmy bez końca. Może zamku JESZCZE nie mamy, ale jest wiele miejsc na Jurze gdzie można nas spotkać lub o nas usłyszeć ;)

DRUŻYNA

Drużyna Milites Christi posiada szczegółowo określoną hierarchię. Tworzy ją; komes, dekarchos, rycerze, drużynnicy, wolni i niewolni. Na czele naszej drużyny stoi komes (dowódca), oraz dekarchos (zastępca dowódcy). Rycerze, drużynnicy, wolni i niewolni są winni im szacunek i posłuszeństwo. Rycerzami zostają pełnoprawni członkowie drużyny, którzy dzięki swojemu zaangażowanie znaczenie przyczynili się do rozwoju całej grupy. Drużynnikami nazywamy wyłącznie osoby zasłużone dla drużyny, które zostały pełno prawnymi członkami drużyny, posiadają prawo głosu w sprawach dotyczących całej grupy. Wolnymi nazywamy ludzi którzy przeszli przez okres przygotowawczy i dalej pogłębiają swoją wiedzę, a niewolni, są to osoby które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z rekonstrukcją historyczną. Członkowie drużyny służą pomocą i wsparciem, bez względu na rangę którą posiadają. Wszyscy jesteśmy jedna rodzina i zawsze działamy razem.
background