Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje

Komes

Mam na imię Paweł, urodziłem się w roku 1991 i jestem magistrem historii. Historia to moja pasja, gdy byłem dzieckiem, często bawiłem się w rycerza i budowałem z klocków wspaniałe zamki, którymi chciałem kiedyś rządzić. Jak stałem się trochę starszy, zabawa przerodziła się w fascynacje, zacząłem poszerzać swoją wiedzę na temat historii, czytając różne naukowe lektury.

Gdy poszedłem do liceum, dowiedziałem się że istnieje coś takiego jak rekonstrukcja historyczna, wtedy to postanowiłem, że dołączę do jednej z istniejących grup i zostanę prawdziwym rekonstruktorem.

Tak zaczęła się moja zabawa, był to rok 2008. Po rocznym stażu, postanowiłem założyć własną grupę, gdzie bez przeszkód mogłem zrzeszać ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Aktualnie nie wyobrażam sobie życie bez rekonstrukcji historycznej, przy dzisiejszych zalatanych i skomputeryzowanych czasach jest to wspaniała odskocznia. Ponadto interesuje się muzyką, głównie starym rockiem i bluesem, trochę polityką i wojskowością.

"Każdy dzień jest podróżą przez historię." "Prawdziwa przygoda pachnie morzem, dymem cygar, skóra, drewnem i aromatem roślin, które nigdy nie wyrosną na twoim podwórku"

NASZE ZALETY

REALISTYCZNE WALKI

Starając się zachować maksimum bezpieczeństwa, chcemy jak najwierniej pokazać w jaki sposób walczono w epoce średniowiecza. Każdy walczący w drużynie musi przejść odpowiednie szkolenie, aby bez problemów, móc stanąć do każdej walki i wyjść z niej bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY

Staramy się, aby odtwarzane przez nas postacie jak najdokładniej wizualizowały wygląd ludzi z czasów feudalnych. Wszystko co nosimy i używamy to wierne rekonstrukcje historyczne, które powstały na podstawie dostępnych opracowań. Także, najdrobniejsze szczegóły takie jak, biżuteria, klamerki, sznurki czy sakiewki to wierne kopie muzealnych oryginałów.

ZAMKU JESZCZE NIE MAMY...

...ale mamy wiele miejsc, z którymi jesteśmy bardzo związani. Z grodu Koziegłowy nasza drużyna wyruszyła w rycerski świat, na Siewierskim Zamku prowadziliśmy, pierwsze pokazy rycerskie, na Królewskim Zamku Ogrodzieniec stoczyliśmy pierwszą bitwę, tak wymieniać moglibyśmy bez końca. Może zamku JESZCZE nie mamy, ale jest wiele miejsc na Jurze gdzie można nas spotkać lub o nas usłyszeć ;)

DRUŻYNA

Drużyna Milites Christi posiada szczegółowo określoną hierarchię. Tworzy ją; komes, dekarchos, rycerze, drużynnicy, wolni i niewolni. Na czele naszej drużyny stoi komes (dowódca), oraz dekarchos (zastępca dowódcy). Rycerze, drużynnicy, wolni i niewolni są winni im szacunek i posłuszeństwo. Rycerzami zostają pełnoprawni członkowie drużyny, którzy dzięki swojemu zaangażowanie znaczenie przyczynili się do rozwoju całej grupy. Drużynnikami nazywamy wyłącznie osoby zasłużone dla drużyny, które zostały pełno prawnymi członkami drużyny, posiadają prawo głosu w sprawach dotyczących całej grupy. Wolnymi nazywamy ludzi którzy przeszli przez okres przygotowawczy i dalej pogłębiają swoją wiedzę, a niewolni, są to osoby które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z rekonstrukcją historyczną. Członkowie drużyny służą pomocą i wsparciem, bez względu na rangę którą posiadają. Wszyscy jesteśmy jedna rodzina i zawsze działamy razem.
background